خواهر عروس قبل و بعد از ازدواج چه وظایفی دارد؟

خواهر عروس : خواهر عروس بودن کار مهمی است، یکی از مهمترین کارهای عروسی همین موضوع است. خواهر عروس کوه و پشتوانه‌ی خانواده محسوب می‌شود. تنها کسی که از همه چیز اطلاع دارد خواهر عروس است. ولی باید این موضوع را هم در نظر بگیریم که او هم یک انسان است و گاهی وقت ها به کمک نیاز دارد. پس اگر خواهر شما در شرف ازدواج است شما باید از بعضی چیزها اطلاع داشته باشید.

در مراسمات عروسی فقط صدای خنده و گل و بلبل نیست. غیبت و بدگویی هم وجود دارد. ولی باید این موضوع را هم در نظر بگیرید که عروسی خواهر شماست و شما هم او را دوست دارید. پس باید خودتان را با این شرایط وفق دهید. شما نمی‌توانید فرار کنید و به زمانی برگردید که همه‌ی کارها انجام شده‌اند. وقتش است که برای کار آماده شوید.

مطرح کردن ازدواج

اولین وظیفه ای که بر گردن شماست این است که به عروس و داماد کمک کنید زیرکانه قدم بردارند و موضوع ازدواجشان را با خانواده ها مطرح کنند. اولین نمونه از حمایتتان همین موضوع است. پس سعی نکنید کسی را در همین مرحله ی اول به کشتن دهید!

مطرح کردن ازدواج با خانواده ها

مطرح کردن ازدواج با خانواده ها

برنامه ریزی

وقت آن رسیده که برنامه ریزی کنید. ممکن است چند ماه قبل از عروسی ناراحتی هایی به وجود بیاید و این وظیفه ی خواهر عروس است که این ناراحتی ها را سازمان دهی کند. ممکن است این کار کمی سخت باشد یا در حین کار کمی خسته شوید. ولی هیچوقت تسلیم نشوید. شکایت کردن و نق زدن کاری از پیش نخواهد برد. پس سعی کنید همیشه خنده بر لب داشته باشید.

خرید عروسی

از خواهر عروس انتظار می رود که عروس را در خریدهایش همراهی کند. همه‌اش همین است پس سعی نکنید از دستشان خلاص شوید. چه کسی اهمیت می‌دهد که شما از خرید لذت می‌برید یا از آن به شدت متنفرید؟ هرکاری که می خواهید انجام دهید باید این موضوع را هم در نظر بگیرید که عروس خانم بر همه چیز مقدم تر است. این موضوع در مورد انتخاب لباس هم صدق می کند. اگر شما از انتخاب لباس ها هیجانی می شوید و فکر می کنید که کار درستی کرده اید، اشتباه بزرگی انجام داده اید. این اتفاق نمی افتد مگر اینکه عروس خانم از انتخاب لباسش راضی باشد.

انتخاب لباس

انتخاب لباس

مدیر برنامه

شما به عنوان خواهر عروس;مدیر برنامه های عروسی هستید. اگر در مراسم شما مهمانی وجود دارد;که مدام در حال ایراد گرفتن از هتل یا تالار است، سعی کنید;او را به جای دیگری ببرید;تا بنشیند و به یاوه گویی های او گوش دهید. اگر سرویس‌های پذیرایی;به موقع شروع به کار نکنند;شما باید به فکر جایگزینی;برای آن باشید;و یا اگر آرایشگر به موقع نرسد، ممکن است مهارت های آرایشگری شما;نیاز باشد تا از اتلاف وقت جلوگیری شود.

تبدیل از خواهر عروس به میزبان باید آرام و سریع;انجام شود. شاید شما تصمیم گرفتید تا این کار را به وسیله‌ی تقسیم وظایف زیرکانه;انجام دهید اما این موضوع را هم در نظر بگیرید که اگر کسی را که برای انجام کاری انتخاب کرده اید وظایفش را به درستی انجام ندهد، همه ی کارها و وظایف او هم;به گردن شما می افتد.

لباس پوشیدن، دستور دادن و آدرس دادن از پشت تلفن;را به طور همزمان تمرین کنید. آخرین گزینه این است که;به آن‌ها بگویید تا از اپل مپ یا گوگل مپ استفاده کنند.

زمانی که مراسم عروسی آغاز می شود;تازه کارهای شما شروع می شود;و از هر طرف کاری به سمت شما خواهد آمد! نه تنها اینکه;از شما انتظار می‌رود همه چیز را بدانید;بلکه انتظار می‌رود، همزمان در همه جا حضور;داشته باشید. اینکه این عمل محال یا غیر ممکن است;در روز عروسی دلیلی غیر منطقی;تلقی می‌شود.

زمانی پیش می‌آید که عقاید و نظرات درستتان، حقیقتا نادر و کمیاب;می‌شوند. در حقیقت بهتر است;که شما حقایق را به عروس شیرین جلوه ندهید. او باید بداند که آرایشش بهم ریخته است;یا باعث شده تا شبیه گچ یا ملات ساختمان به نظر برسد!!! او نیاز دارد;بداند که مدل موهایش درست به نظر می‌رسد یا چند تار از موهایش به شکل نافرمی شکل گرفته است. اهمیتی ندارد که;این حقایق چقدر زمخت باشند، او باید بداند و شما وظیفه دارید;که همه چیز را بدون کم و زیاد برای او بگویید.

حل مشکلات

ممکن است بعضی وقت ها;لباس عروس در حال پاره شدن باشد. شما باید حتما سنجاق;و نخ و سوزن به همراه داشته باشید;تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید. همچنین روش استفاده از آن ها را هم بلد باشید;چون در غیر این صورت ممکن است شکل نامناسبی به لباس بدهید.

در میان همه‌ی این‌ها، به یاد داشته باشید;که شما هم باید لباس بپوشید. آیا ظاهری را که ماه‌ها پیش برای خودتان از قبل در نظر گرفته‌اید;را به یاد دارید؟ بسیار خب. حالا زمانش است تا آن را به یاد آورید;و بدون تأمل از آن ایده‌ها استفاده کنید;تا بدون استرس کارتان را پیش ببرید.

اگر مشاهده کردید که منوی غذایی که ماه ها پیش سفارش داده اید اصلا شباهتی به چیزی که باید باشد ندارد، شما باید به شدت با آن ها برخورد کنید تا مزه ی غذا را تغییر دهند، حتی اگر اشتها آور به نظر نمی رسد.

همراهی

شما خواهر عروس و نزدیکترین دوست و همراه او هستید و باید در انجام کارهای شخصی‌اش اعم از تجدید آرایش، دستشویی رفتن و … در طول عروسی با او همراه باشید و کمکش کنید.

وسایل مورد نیاز

هر خواهر عروسی، باید یک کیف دستی جادار برای موارد ضروری همراهش باشد مثل لوازم آرایش، سنجاق‌ها، نوشیدنی‌های انرژی‌زا، دستمال کاغذی و هرچیز ضروری که از پیش برنامه‌ریزی شده است. این کیف باید به دقت و باریک بینی آماده شده باشد گویی که بیمارستان، آتش نشانی و… همه و همه در کیف حضور دارند!

مرسوم  است که خواهر عروس در هنگام ترک خواهرش اشک بریزد! حتی اگر ذهن شما مشغول برنامه‌های بعدی است حداقل یکی دو قطره اشک را باید بریزید.

حالا مراسم تمام شده است. می‌توانید استراحت کنید اما نه برای مدت زیاد!!! زندگی واقعی و مخارج آن منتظر شما هستند.