عکاسی مینیمالیست چیست؟

عکاسی مینیمالیست هنری است که زیاد مورد شناخت افراد جامعه نیست.;از ویژگی ها و مشخصات این نوع عکاسی می توان به متمرکز ساختن کادر در عناصر اصلی جهت ایجاد ترکیبی بدون نقص،;سادگی و صراحت بیان با بهره گیری از تصاویر آرام اشاره کرد.

عکاسی مینیمالیست،;عکاسی است که می توان با سادگی و بدون پیچیدگی در ترکیب بندی اشیاء و با ایجاد فضاهای تقریبا خالی در عکس،;یک عکس زیبا و حرفه ای خلق کرد.;همچنین با طرح یک چالش با تنطیم یک یا دو عنصر و حذف تمام اضافات در کادر به بیان یک موضوع و پیام می پردازند.

عکاسی مینیمالیست

عکاسی مینیمالیست

پایه و اساس عکاسی مینیمالیست

اساس این هنر خلاصه گرایی در فرم تاکید بر موضوع و محتوای اثر هنری است.;و قبل از این که به احساسات شخصی و بیان آن ها علاقه مند باشد،;سعی بر این دارد تا از قوانین ریاضی و فیزیک و نشانه و استعاره در خلق و ایجاد آثار استفاده کند.

همچنین می توان گفت مکتبی هنری است،;که این مکتب هنری بر پایه سادگی بیان بدون هیچ گونه پیچیدگی معمول فلسفی;و یا شبه فلسفی و با روش های ساده اساس آثار خود را بنا گذاشته است.

عکاسی مینیمالیست

عکاسی مینیمالیست

مشخصات یک عکس مینیمال:

  1. نگاه بیننده رابه شدت جلب می کند.

راه های متفاوتی برای تمرکز و تاکید بر روی یک قسمت کوچکی از عکس و یا یک موضوع خاص وجود دارد،;از جمله کم کردن عمق میدان. اما هیچ راهی مانند از کادر عکس حذف کردن قسمت هایی از عکس که باعث;پرت شدن حواس بیننده از سوژه اصلی می شود، جواب نمی دهد.

  1. عکاسی مینیمالست چالش بر انگیز است.

هر کس می تواند تنها با داشتن یک دوربین عکاسی برای خودش تا می تواند از جاهای مختلف عکس های زیادی بگیرد.;اما برای ثبت یک عکس مینیمالیست نمی تواند به طور اتفاقی به منظره ای برخورد کند.;بلکه باید آن را با کشیدن نقشه و زمان بندی درست خلق کند.;تا سوژه اصلی و موضوع مورد تاکید در محل مناسب قرار بگیرد.;که این کار حتی برای عکاسان حرفه ای و مجرب چالش بر انگیز است.

  1. عکس های مینیمالیست حکم زر را از نظر تجاری دارند.

به دلیل وجود فضا های خالی در عکس های مینیمالیست می توان متن های تبلیغاتی را در این عکس ها ثبت کرد.;عکاسان مینیمالیست می توانند به بازرگانان و کسانی که قصد تبلیغات برند خود را دارند،;عکس های خود را بفروشند.;چرا که این گونه عکس ها و عکاسی تبلیغاتی خریداران زیادی را دارد.

عکاسی مینیمالیست

عکاسی مینیمالیست

نکات قابل توجه عکاسی مینیمالیست

– استفاده از رنگ های سرد و صنعتی

– سادگی و ایجاز عکس ها

– نفی مفاهیم عمیق فلسفی، اجتماعی و سیاسی

– نفی هر گونه تاریخ گرایی و تاکید بر ادراک مستقيم، یکباره و کلی، مواجهه بیننده با شی

–  کاهش شی به اشکال اصلی هندسی، دقیق، خشک و با کناره های تیز و استفاده از فرم های واحد

– تکرار و سریال گونه بودن

عکاسی مینیمالیست

عکاسی مینیمالیست

پیدا کردن یک سوژه مناسب

مسائل را تا حد امکان ساده و قابل فهم نگه دارید.;این تکنیک هنگامی اهمیت پیدا می کند، که شما قصد عکاسی در یک فضای بزرگ را دارید;که سوژه اصلی و محتوای اصلی آن در قسمت کوچکی از کادر عکس شما قرار دارد.;که باید در این جا به جای فکر کردن به این که چه چیزهایی را می توانید در کادر خود قرار دهید به این فکر کنید;که چه چیز هایی را می توانید از عکس خود حذف کنید.

پس زمینه عکس

سعی کنید تا جایی که امکان دارد از بی نظمی های عکس ها حذف کنید.;مثلا زمانی که سوژه اصلی شما گل باشد،;زاویه عکاسی را طوری تنظیم کنید که آسمان به صورت پس زمینه قرار بگیرد و فضای مینیمال به عکس شما بدهد.;پس زمینه های سفید و پس زمینه های رنگی که با سوژه شما تضاد و کنتراست دارد نیز بسیار مناسب است;و باعث برجسته به نظر رسیدن موضوع اصلی می شود.

عکاسی مینیمالیست

عکاسی مینیمالیست

به کار بردن خطوط هدایت گر

پیدا کردن خطوط هدایت گر طبیعی در ترکیب بندی های شما می تواند به هدایت چشم بیننده به جایی که شما می خواهید کمک کند،;که به شما این اجازه را می دهد تا تعداد المان های مورد نیاز برای گفتن داستان در عکستان را به حداقل برسانید.

همچنین باید توجه داشت که خطوط انتخاب شده چشم بیننده را به موضوع اصلی هدایت کند نه این که از سوژه دور کند.;برای نمونه می توان از خطوط جاده ای،ریل های قطار و ساختمان ها و غیره استفاده کرد.

عکاسی مینیمالیست

عکاسی مینیمالیست

حذف بی نظمی های عکس

تا جای امکان افراد غیر ضروری و دیگر عوامل بی نظم کننده تصاویر را از بین ببرید.;تا عکس شما از نظر بیننده ساده و قابل درک باشد و تمرکز بر سوژه اصلی و هدف عکس را نشان دهد.;تا بتوانید زیبا ترین عکس مینیمال را خلق کنید.