نکاتی که در هنگام انتخاب تشریفات عروسی باید در نظر گرفت.

تشریفات عروسی یکی از انتخاب های مهم;در برگزاری مراسم عروسی می باشد. چرا که با انتخاب یک مکان مناسب برای برگزاری جشن عروسی، بهترین امکانات را می توان برای یک شب رویایی به طور تمام و کمال داشت.;به این منظور به خصوصیاتی که در هنگام انتخاب یک تشریفات مراسم خوب و با کیفیت باید بدانیم می پردازیم.

تشریفات عروسی

تشریفات عروسی

ظرفیت باغ و تالار

باغ هایی که مختص به تشریفات عروسی هستند،;معمولا گنجایشی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر را دارند، که با توجه به فضای باغ قابل تخمین زدن است.;این مکان باید دارایی فضایی مناسب برای پذیرایی از تمامی مهمانان باشد. در اکثر باغ و تالار ها;دو سالن برای ارائه خدمات که از خصوصیات اصلی آن است، تعبیه شده است.;همچنین باید مجهز به یک پارکینگ بزرگ با توجه به تعداد مهمانان باشد.

تشریفات عروسی

تشریفات عروسی

امکانات تشریفات مجالس

ورودی باغ اولین برداشت تصویری است;که میمهمانان هنگام ورود به مراسم به آن توجه زیادی دارند،;و زیبایی آن تاثیر زیادی در خاطره انگیز شدن این شب دارد.;این باغ و تالار باید دارای فضای خارجی و داخلی زیبا و چشم نوازی باشد. با توجه به تعداد مهمانان موجود در مراسم، دارای میز و صندلی های مناسب مراسمات عروسی باشد.

از خدمات و نیروی کاری متعهد و با اخلاق،;به همراه انواع تجهیزات انتقال غذا و وسایل پذیرایی بهره مند باشد. نور پردازی هیجان انگیز با نور های شاد و متحرک و همچنین خواننده;و دی جی گروه موزیک زنده داشته باشد. در سالن این تشریفات مراسمات از سیستم گرمایشی و;سرمایشی مناسب استفاده شود.;چرا که باد برای همه فصول قابل استفاده باشد.

تشریفات عروسی

تشریفات عروسی

شام تشریفات عروسی

از مهم ترین نکات یک تشریفات عروسی خوب شام آن است که به عبارت;دیگر آبروی صاحب مجلس عروسی است. این موضوع به خصوص برای بزرگتر های مجلس که توجه زیادی به موزیک و طراحی مراسم ندارند،;بسیار قابل اهمیت است. بنابراین شام و کیفیت و کمیت آن نکته مهمی برای برگزاری یک مراسم موفق به حساب می آید.

همچنین شرایط نگه داری غذا ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد. چرا که مثلا;برای کیک عروسی یخچال و یک مکان مناسب برای قرار گیری داشته باشند.

تشریفات عروسی

تشریفات عروسی

مواردی در خصوص رزرو به موقع تشریفات مجالس

حتما برای رزرو باغ و تالار مورد نظر خود، زود تر از;زمان برگزاری مراسم عروسی اقدام کنید. به این علت که در اعیاد و تعطیلی های رسمی تقویم کاری اکثر تشریفات عروسی سریعا شلوغ و رزرو می شود. همچنین بهتر است مراسم خود را در روز های غیر تعطیل برگزار کنید;تا هزینه  کمتری پرداخت شود.

نکاتی که باید در هنگام عقد قرار داد با تشریفات عروسی ذکر شود:

قرار داد تشریفات مجالس نیز مانند دیگر قرار داد های حقوقی، باید میان دو طرف;قرار داد تقسیم و تایید شود. هنگام بستن قرار داد تمامی مشخصات شما و تشریفات مجالس تان باید به طور کامل و دقیق ذکر شود. شماره تماسی برای دسترسی بیش تر به شما ثبت کنید.

موضوع مورد ذکر در قرار داد نوع خدماتی است;که در روز مراسم به ما ارائه می شود.  خدماتی همچون جنس و نوع مواد غذایی مورد استفاده و منوی کامل آن، پوشش مناسب خدمه تشریفات مراسم و …

تشریفات عروسی

تشریفات عروسی

در مورد قوانین و محدودیت های تشریفات اطلاعات کسب کنید.

مواردی همچون گرفتن عکس و فیلم در همه قسمت های باغ و تالار و;استفاده از هلی شات ممکن است دارای محدودیت هایی باشد. و یا ریختن نقل و پولک بر روی سر عروس و داماد ممنوع باشد، و در این صورت از شما جریمه و هزینه های اضافی گرفته شود.

بهتر است هنگام عقد قرار;داد در مورد این موارد از قبل صحبت شود.

زمان اجرای مراسم عروسی را دقیق مشخص کنید.

 ساعت شروع و پایان مراسم تان را در هنگام بستن قرار داد با تشریفات عروسی خود ذکر کنید.;چرا که ممکن است بعضی از سالن ها برای زور تر به اتمام رساندن مراسم شما برق های سالن و فضای باغ را کم تر کنند.;و یا برای زمان اضافه ای که در باغ و تالار مراسم می مانید، از شما مبالغ اضافه ای دریافت کنند.

تشریفات عروسی

تشریفات عروسی

به اتفاقات غیره منتظره توجه داشته باشید.

اتفاقاتی ممکن است در روز عروسی رخ بدهد که دور از تصورات شما باشد.;بنابراین خود را برای همگی آن ها حاضر کنید. مثلا با تشریفات عروسی خود از قبل صحبت کنید که هنگام رفتن برق، حتما برق اضطراری برای شما داشته باشند. و یا در صورت بد شدن ناگهانی هوا، و اتفاقاتی از این قبیل یک سالن جایگزین برای شما در نظر گرفته باشند.

تشریفات عروسی

تشریفات عروسی

انواع هزینه های پرداختی و نحوه پرداخت آن ذکر شود.

معمولا اکثر موسسات تشریفات مراسمات عروسی یک سوم کل مبلغ را در هنگام بستن قرار داد، یک سوم دیگر آن چند روز نزدیک به مراسم عروسی و یک سوم باقی مانده دیگر را پس از برگزاری مراسم دریافت می کنند. در صورتی که قصد دارید از امکانات اضافه ای مانند آتش بازی، استفاده از بخار یخ و خشک و … بهره مند شوید، حتما از قبل در مورد هزینه ای که هر دو طرف بر سر آن توافق دارید صحبت کنید.