کلیپ عروسی به صورت دیجیتال یا به شکل رئال می تواند از فیلم برداری در مکان ها و فضا های مختلف با یک فیلم نامه از قبل برنامه ریزی شده از عروس و داماد تهیه شود.

تدوین کلیپ;عروسی به روش های مختلف و توسط سازندگان جلوه های ویژه فیلم های عروسی و آتلیه های عکاسی انجام می شود.

کلیپ عروسی

کلیپ عروسی

موضوعات کلیپ عروسی به چه صورت است؟

۱) کلیپ معرفی عروس و داماد که شامل یک فیلم نامه جدا برای عروس و داماد می باشد.;به این طریق که از عروس و داماد جدا جدا فیلم برداری صورت می گیرد. در انتهای کار می تواند این دو فیلم نامه مجزا به صورت یکی و مرتبط در آیند.

۲) کلیپ آماده سازی عروس و داماد که;شامل آماده شدن عروس برای برگزاری مراسم عروسی شان است.

کلیپ عروسی

کلیپ عروسی

۳) کلیپ سر مجلسی که می تواند در چند روز قبل از مراسم عروسی تصویر برداری شود.;این کلیپ توسط آتلیه عکاسی مربوطه و در روز عکاسی فرمالیته و یا به اصطلاح عکاسی که قبل از عروسی انجام می شود تهیه و تدوین می شود.;و در روز مراسم عروسی برای نمایش در سالن مراسم به اجرا در می آید.

کلیپ عروسی

کلیپ عروسی

۴) کلیپ های مراسم عقد،;نامزدی، حنابندان و …

۵) کلیپ های رقص چاقو، بریدن کیک عروسی و کادو و …;که به صورت سفارشی بوده و به خواست عروس و داماد انجام می شود.

نکاتی که باید در باره تدوین کلیپ عروسی;بدانید.

همان گونه که هنگام ویرایش یک عکس سر سوژه مورد نظر بریده نمی شود،;باید توجه داشت هنگام تدوین کلیپ های خود سر سوژه های خود را کات نکنید.

توجه کنید هیچ گاه از چارچوب موضوع اصلی خارج نشوید.;مخصوصا هنگامی که در فیلم برداری از عروس و داماد از چند دوربین استفاده می شود.;مثلا زمانی که فیلم و موضوع شما حلقه به دست کردن عروس و داماد است،;اگر یک دوربین دست عروس و داماد ها را بگیرد و دوربین دیگر از جمعیت و مهمان ها، باید حتما هنگام تدوین تصویر دوربین دوم را استفاده نکرد. که از موضوع اصلی خارج نشویم.

کلیپ عروسی

کلیپ عروسی

با این حال سعی داشته باشید صحنه های مختلف را با دوربین های مختلف را نشان دهید.;چرا که این کار و تصویر برداری از زوایای متفاوت باعث جلوگیری از خسته شدن چشم بیننده می شود.

استفاده از تکنیک های تدوین

سعی کنید از تکنیک های مختلف تدوین در فیلم ها و کلیپ های عروسی استفاده کنید.;مثلا برای صحنه های گوناگونی مثل حلقه دست کردن عروس و داماد، بوسه پس از عقد، کیک و عسل در دهان هم گذاشتن و … که فیلم برداری از دور انجام شده،;می توانید با بزرگ تر کردن تصویر بر موضوع اصلی اشاره داشته باشید. بهتر است برای این کار از نرم افزار های حرفه ای برای تدوین فیلم خود استفاده کنید.;و یا هنگامی که لرزش دست عروس و داماد هنگام حلقه دست کردن زیاد است.;از لرزش گیر هنگام تدوین کلیپ استفاده کرد.

کلیپ عروسی

کلیپ عروسی

یکی از نکاتی;که می تواند در کلیپ عروسی نشان دهنده یک تدوینگر ماهر و مبتدی باشد،;طریقه استفاده از ترانزیشن های گوناگون فیلم و ویدیو است. چرا که تدوین گری که بیش ترین استفاده را از ترانزیشن در فیلم های خود داشته است،;مشخص است که وقت زیادی را صرف;تدوین و ادیت فیلم صرف نکرده است و در حرفه خود مهارت زیادی ندارد.;پس تا جای ممکن از ترانزیشن کمتر و افکت های تصویری بیش تری استفاده شود.

با توجه به موضوع اصلی;که عروس و داماد ها هستند،;باید از شروع خوب فیلم و کلیپ عروسی اطمینان حاصل کرد.;چرا که فیلمی که بخش;ورودی جذابی داشته باشد، می تواند نظر بیننده را تا انتهای فیلم و کلیپ جلب کند.;اما فراموش نکنید که فیلم شما فقط مختص به ابتدای زیبا و جذاب نباشد. و باید تا انتها دارای اتفاقات جالب و خیره کننده از دید بیننده باشد.;و ریتم خود را از دست ندهد.

کلام آخر

کلیپ عروسی موفق کلیپی است که علاوه بر یک موضوع و فیلم نامه خاص دارای تدوین;و افکت گذاری حرفه ای و یک موزیک مناسب برای زمینه فیلم باشد.;همه این موارد می تواند به جذاب بودن و ماندگار بودن یک فیلم عروسی که تا ابد برای عروس و داماد ها;دیدنی است،;کمک کند. پس با انتخاب یک آتلیه عکاسی خوب کار را به کاردان بسپارید و;تا آخر عمر با دیدن فیلم عروسی تان آن لحظه های;زیبا و رویایی را ماندگار کنید.