عکاسی روز عروسی: ما با سال ها تجربه در امر عکاسی عروس و داماد;این افتخار را داشته ایم تا بهترین خدمات را به زوج های دوست داشتنی ارائه دهیم.;به این منظور قصد داریم نکاتی را که باید در روز عروسی عکاسان عزیز به آن ها توجه کنند، را در ادامه ذکر کنیم.

نکات عکاسی روز عروسی

نکات عکاسی روز عروسی

۱) با برنامه ریزی وارد شوید.

یکی از مهم ترین نکاتی که در روز عروسی;باید به آن توجه شود، داشتن برنامه ریزی مناسب و یک برنامه پشتیبانی است.;با یک برنامه ریزی و زمان بندی درست شما می توانید از استرس عکاسی کم کرده و بهترین لحظه های روز عروسی را ثبت کنید.;همچنین باید در نظر داشت عکاسی از برنامه هایی مانند بریدن کیک،;پرتاب دسته گل عروس، آتش بازی و دیگر برنامه های از این قبیل در زمان بندی مناسب خود انجام شود،;و عکاس لحظه ای را از دست ندهد.

نکات عکاسی روز عروسی

نکات عکاسی روز عروسی

۲) بازدید از مکان عروسی قبل از مراسم عروسی

یکی دیگر از این ترفند ها برای عکاسی روز عروسی، بازدید از مکان اجرای مراسم عروسی از قبل است.;این کار شاید برای عکاسان حرفه ای کار بیهوده ای به نظر بیاید و آن را اتلاف وقت بدانند. اما;بدون شک به عکاسان مبتدی کمک زیادی خواهد کرد و کار عکاسی را برای آن ها راحت تر خواهد کرد.

۳) یک شات لیست برای خود حاضر کنید.

آماده کردن یک لیست از ایده های خود به عنوان یک عکاس می تواند فوق العاده باشند.;می توانید با عروس و داماد ایده های خود را در مورد عکس های مختلفی که می خواهید در این روز ثبت کنید،;درمیان بگذارید. و با نظر گرفتن و تایید آن ها یک شات لیست تهیه کنید تا بدانید;در این روز چه عکس هایی را ثبت کنید که برای عروس و داماد تا ابد زیبا و ماندگار باشد.

۴) لوازم عکاسی پشتیبان تهیه کنید.

اگر تازه وارد حرفه ی عکاسی عروس و داماد شده اید،;ممکن است تهیه تجهیزات مختلف عکاسی برای شما گران باشد. بنایراین توصیه می شود در روز عروسی یک دوربین دیگر همرا خود داشته باشید. یا حتی الامکان یک دوربین ارزان تر تهیه کنید و یا یکی اجاره کنید.;همچنین پیشنهاد می شود دو تا سه باتری به ازای هر دوربین و حتی شارژر;باتری به همراه خود داشته باشید. این کار مطمئنا در شرایط سخت به شما کمک خواهد کرد.

نکات عکاسی روز عروسی

نکات عکاسی روز عروسی

۵) مموری های با سرعت بالا خریداری کنید.

هدف ما گرفتن عکس با فرمت RAW و استفاده از مموری هایی;با سرعت بالا است. بنابراین تهیه یک مموری با سرعت ضبط عالی برای ثبت عکس های پشت سر هم با فرمت RAW که همچنین سرعت انتقال اطلاعات به کامپیوتر بالایی داشته باشد،;امری ضروری است. به این منظور سرعت ۹۵mb/s سرعت خوب و قابل توصیه ای می باشد.

۶) برای مدیریت عکاسی جمعی یک رهبر پیدا کنید.

از عروس و داماد بخواهید تا برای کنترل روی افراد هنگام گرفتن عکس های خانوادگی،;فردی را برای رهبری انتخاب کنند. این فرد می تواند به شما کمک کند تا افراد حاضر در جمع را برای گرفتن عکس های دسته جمعی،;کنار هم جمع کند تا شما روی گرفتن عکس های زیبا تمرکز داشته باشید.

۷) آرامش خود را حفظ کنید.

عکاسی در روز عروسی ممکن است بیشتر از ۱۵ ساعت از وقت شما را بگیرد. بنابراین;تا جای ممکن خونسردی خود را حفظ کرده و با صبر و حوصله و بدون وارد کردن استرس به خود و عروس و داماد به عکاسی بپردازید.;چون با کنترل آرامش است که می توان به نتیجه دلخواه رسید.

۸) به جزییات کوچک توجه کنید.

 توجه به جزییات کوچکی مانند عکس برداری از دسته گل عروس، حلقه ها، جزییات ریز لباس و اکسسوری های عروس و داماد و … می تواند تاثیر زیادی در تعریف کلی داستان و عکس های شما داشته باشد.

نکات عکاسی روز عروسی

نکات عکاسی روز عروسی

۹) عکس های تکی از عروس فراموش نشود.

عروس خانم ها برای این روز بزرگ زمان زیادی را صرف آرایش و مدل موهایشان کرده اند، تا در این روز با این ظاهر و لباس بسیار زیبا به نظر برسند. پس تا جایی که امکان دارد عکس های گوناگون و به تنهایی از عروس ثبت کنید.

نکات عکاسی روز عروسی

نکات عکاسی روز عروسی

۱۰) داشتن یک همکار عکاس در کنار خود

حضور یک عکاس دوم در کنار شما می تواند کمک زیادی را به شما کند. و گرفتن عکس های این روز را با آن تقسیم کنید;تا هم سرعت کار شما بالا رود و هم فشار کاری تان کمتر شود. این کار به خصوص برای مراسمات بزرگ شدیدا توصیه می شود.

۱۱) تبلیغات رایگان در عروسی

به همراه داشتن مجموعه ای از بهترین عکس هایی که تا کنون در مراسمات مختلف گرفته اید;ایده ای خوبی است. چرا که مطمئنا در جمع;عروسی زوج هایی که هنوز ازدواج نکرده اند وجود دارند. این امر می تواند به صورت تبلیغاتی برای کار شما و فعالیت های آینده شما مناسب باشد.

۱۲) پس زمینه های عکاسی

تا جایی که امکان دارد از پس زمینه های خلوت و به دور از شلوغی و نامنظمی استفاده کنید. تا شانس;داشتن عکس های فوق العاده و حرفه ای را داشته باشید. همچنین می توانید از فضاهای طبیعی;مانند درختان و گل ها برای پس زمینه های عکس خود استفاده کنید.

۱۳) یک عکس از همه مهمانان

می توانید از فردی که برای عکس های دسته جمعی انتخاب کرده اید کمک بگیرید;تا همه میهمانان حاضر در جمع را برای گرفتن عکس دسته جمعی جمع کند. برای گرفتن این عکس بهتر است در یک جای بلند مانند بالای یک نردبان و یا بالکن و بالاتر از همه بایستید و عکاسی کنید.

نکات عکاسی روز عروسی

نکات عکاسی روز عروسی

۱۴) به قوانین توجه کنید.

ممکن است به شما گفته باشند که از فلاش دوربین استفاده نکنید و یا حتما در;مکانی خاص بایستید. پس به قوانینی که به شما داده اند;توجه ویژه داشته باشید تا به شما تذکری داده نشود.

۱۵) عکاسی پشت سر هم

لحظه های بسیار سریعی در عروسی ها رخ می دهد. گرفتن عکس هایی پشت;سر هم و بدون وقفه به شما کمک می کند، تا تمام لحظات سخنرانی، خنده، اشک، لذت های دسته جمعی و خانوادگی و … را به بهترین شکل ثبت نمایید.

کلام آخر:

فراموش نکنید که عروس و داماد برای این روز مهم;زندگیشان به شما اعتماد کرده اند. مطمئنا رضایت خاطر مشتری از هر چیزی برای عکاسان با ارزش تر است. پس تا می توانید در این زمینه برای موفقیت بیشتر تلاش کنید تا لحظات زیبا و رویایی عروس و داماد ها را در این روز با شکوه برای آن ها به ثبت برسانید.