انتخاب مدل موی داماد

انتخاب مدل موی داماد: تنها آرایش داماد، مدل موی داماد است. به همین دلیل انتخاب یک;مدل مو، متناسب با چهره و فرم صورت از اهمیت ویژه ای برخودرار است تا چهره داماد در روز عروسی شیک و زیبا باشد. همینطور رسیدن;به مدل موی مناسب;برای داماد و هر شخص دیگری نیازمند رعایت فاکتورهای مهمی، مانند در نظر گرفتن فرم صورت، چهره، حتی نوع پوشش، شخصیت فرد، جنس، رنگ و تراکم مو می باشد. اما باید در کنار;این ها زمان بندی را نیز فراموش نکرد. چراکه زمان کوتاه;کردن موها مقوله بسیار مهمی می باشد که حتما باید رعایت کرد، تا پس از انتخاب مدل موی;داماد به نتیجه دلخواه برسید. در این مقاله;با چگونگی انتخاب مدل موی داماد آشنا می شوید.

انتخاب مدل موی داماد

انتخاب مدل موی داماد

اگر همیشه موهایتان;را یک مدل;خاص اصلاح می کنید، شب عروسی به دنبال مدل موی جدید و تغییر نباشید. چرا که شب;عروسی;زمان خوبی برای ریسک کردن بر روی ظاهر نیست;و شما چون تا به حال مدل موی جدید را امتحان نکرده اید نمیتوانید اطمینان داشته باشید، مدل انتخابی جدید;برای چهره شما مناسب باشد یا نه؟

این نکته نیز قابل توجه می باشد که، لباس داماد در جشن عروسی با روز ها و شب های دیگر کاملا متفاوت است. از این روی تا حد ممکن باید سلایق داماد در نظر گرفته شود تا بهترین;و جذاب ترین مدل مو انتخاب شود. برای شب عروسی;;و برای یک داماد ایرانی مدل موهای کلاسیک بسیار مناسب است.

از کار آرایشگاه انتخابی تان مطمئن شوید

آرایشگری که همیشه;کار اصلاح مو و آرایش شما را انجام می دهد، با فرم صورت و مدل موهایتان کاملا آشنایی دارد و دیگر می داند بهترین مو برای شما کدام است. پس برای اطمینان از اینکه اشتباهی رخ نمی دهد سعی کنید پیش آرایشگاه همیشگی تان بروید.

انتخاب مدل موی داماد

انتخاب مدل موی داماد

روز عروسی موهایتان را کوتاه نکنید

هرگز روز عروسی موهایتان را;کوتاه نکنید. تا یک هفته بعد از اصلاح;جای قیچی روی موها می ماند و موها حالت خوبی به خود نمی گیرند. پس یک هفته قبل از عروسی موهایتان را کوتاه کنید تا برای شب عروسی کاملا جا بیفتد. روز قبل عروسی می توانید اصلاحاتی که نیاز است را انجام دهید، مثلا تمیز کردن پشت گردن و کنار گوشها و یا قسمت هایی از موها که بلندی اضافه دارند را مرتب کنید.

انتخاب مدل موی داماد

انتخاب مدل موی داماد

فرم صورت را در انتخاب مدل موی داماد در نظر بگیرید

توجه به فرم صورت;در انتخاب مدل موی داماد بسیار مهم است. اگر دارای صورتی با فرم بیضی هستید می توانید انواع مختلف مدل مو را انتخاب کنید.

اگر فرم صورت;شما مربع است

میتوانید هر مدل مویی که میخواهید آزادانه انتخاب کنید. اما موهای کوتاه;و ساده برای این فرم صورت بسیار مناسب است. صورت مربع;در مردان پرطرفدار است مانند صورت بیضی در زنان که جذاب تر است. صورت مربع در مردان;به جذابیتشان می افزاید.

پس اگر شما فرم;صورتتان مربع است بسیار خوش شانس هستید، چرا که هر مدل مویی انتخاب کنید برای فرم صورت شما مناسب است. همچنین میتوانید موهایتان را در پشت و کناره سر کوتاه کنید و در بالا اندکی طرح داشته باشید تا زیبایی فرم صورت شما بیشتر جلوه کند. اگر موهایتان صاف است آن را کوتاه نگه دارید. اگر موهایتان مجعد است در بالای سر آن را کمی بلند نگه دارید و اگر خیلی فر است کنار آن را آنقدر کوتاه کنید تا محو شود.

انتخاب مدل موی داماد

انتخاب مدل موی داماد

دارای صورتی با فرم کشیده هستید

کناره موهایتان را بیش از حد کوتاه نکنید. سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که صورتتان را کشیده نشان ندهد. وگرنه صوررتتان بزرگ نشان می دهد، مدل موی کلاسیک بهتربن مدل مو برای این فرم از صورت است.برای موهای صاف بهتر است بالای موهایتان بلند باشد. اگر موهایتان مجعد است کمی بلند کرده و اطراف صورت، رهاکنید و اگر موهای خیلی فری دارید مدل موی آفریقایی مناسب خواهد بود.

انتخاب مدل موی داماد

انتخاب مدل موی داماد

دارای فرم صورت الماسی شکل هستید

حجم بیشتری برای موهای خود در نظر بگیرید تا حالت صورت شما را نا متعادل کند. به عبارتی برای این فرم از صورت هر چه حجم موهای شما بیشتر باشد زیبا تر جلوه خواهد کرد.  برای موهای بلند باید در اطراف گونه کمی آن را کنار بزنید. برای موهای صاف باید کمی بالاتر از سر باشد و  پف دار به نظر بیاید. اگر موهایتان فر است نیازی نیست به آن حجم بدهید، فقط بگذارید بلند شود. برای موهای خیلی فر هم به همین صورت عمل کنید. در این مدل از مو اینکه بر روی سر خود حالت مربعی ایجاد نکنید و موهایتان را جایی که می توانید صاف نگه دارید خیلی مهم است.

انتخاب مدل موی داماد

انتخاب مدل موی داماد

دارای صورتی با فرم;گرد;هستید

کمی ریش میتواند صورتتان;را زیباتر نشان دهد. بهتر است مدلهایی;را انتخاب کنید که به:صورتتان زاویه اضافه کند. موهای صاف و موهای فر;را کمی کوتاه کنید تاصورتتان در همان حالت مربعی باقی بماند. برای موهای بسیار فر;بهتر است موها به پایین سر نزدیک تر باشد و از کناره صورت;کنار زده شود.

انتخاب مدل موی داماد

انتخاب مدل موی داماد

کلام آخر

در ادامه باید گفت: تمام اختیارات را;به آرایشگرتان ندهید و سعی کنید همان مدل مویی که همیشه انتخاب می کردید را داشته باشید؛ البته اگر مدل موی مردانه مناسبی بود.

از آنجایی که طولانی بودن;مراسم باعث به هم ریختگی موها می شود، و شما قرار است تا شب جلوی دوربین فیلمبرداری باشید و یا در آتلیه و باغ با فیگور های مختلف عکسهای زیادی بگیرید نباید موهای شما به هم ریخته و نامرتب باشد برای جلو گیری از این کار میتوانید، از ژل موی سر، تافت و یا کتیرا استفاده کنید تا موهای شما در کل مراسم ثابت بماند و به هم نریزد.

در آخر باید گفت;که شما در طول عمرتان آنقدر مدل موهای مختلف را امتحان کرده اید که مطمئنا دیگر می دانید کدام مدل مو برای موهای شما مناسب تر است. ولی اگر شک دارید و نمی توانید به راحتی مدلتان را انتخاب کنید با یک آرایشگر ماهر مشورت کنید و از او بخواهید در انتخاب مدلتان به شما کمک کند.