عکاسی عروسی و نکاتی که باید نو عروسان بدانند

عکاسی عروسی و نکاتی;که باید نو عروسان بدانند: یکی از مهم ترین مباحث;در هنر تصویرداری عروسی، عکاسی عروسی می باشد. به همین دلیل ما;در این جا چند نکته کلیدی اشاره خواهیم کرد;تا عروس و داماد بتوانند بهترین انتخاب را برای عکاسی عروسی خود داشته باشند.

از آنجایی که عکاسی عروسی;نقش بسیار مهم و حیاتی، در ماندگاری مراسم عروسی;دارد بنابر این از حساسیت بالایی برخوردار است و انجام این عمل به بهترین صورت حائز اهمیت است.

عکاسی عروسی و نکاتی که باید نو عروسان بدانند

عکاسی عروسی و نکاتی که باید نو عروسان بدانند

چگونه عکاس حرفه ای را از عکاس مبتدی تمایز دهیم؟

توجه داشته باشید;هر چه تجهیزات یک عکاس به روزتر باشد، نشان دهنده حرفه ای تر;بودن عکاس است. یک عکاس حرفه ای هیچ وقت;از تجهیزات قدیمی استفاده نمیکند.

تجهیزات عروسی استهلاک;بالایی دارند و دارای ظرفیت خاصی می باشند. بنابر این نمی توان برای مدت طولانی;از آن استفاده کرد. همچنین تکنولوژی همواره در حال پیشرفت می باشد و تکنولوژی های قدیمی خیلی زود در دسترس عام قرار می گیرند،

به طوری که میتوان گفت;تلفن های همراه کنونی در برخی از شاخص های کیفیت، تصویر بهتری نسبت به دوربین های نسل گذشته به ما می دهند.

عکاسی عروسی و نکاتی که باید نو عروسان بدانند

عکاسی عروسی و نکاتی که باید نو عروسان بدانند

علم فنی عکاس مطابق روز باشد

یک عکاس حرفه ای باید;دائما در مورد هنر عکاسی در حال تحقیق باشد و به سرعت اطلاعات خود را به روز کند. بعضی از آتلیه ها هستند که تجهیزاتشان به روز است اما دانش استفاده از آن را ندارند، و یا در مقابل آتلیه های بسیاری هستند که تجهیزات معمولی دارند اما به درستی از آن استفاده می نمایند و از وسایل خود بهره کامل را می برند. که این دسته از آتلیه برتری بیشتری به دسته اول دارند.

از انتخاب عکاستان مطمئن شوید

دقت داشته باشید در زمان مشاهده آلبوم، مطمئن شوید که عکاس آن از اعضای آتلیه باشد و حتما همان عکاس مسئولیت عکاسی عروسی شما را به عهده بگیرد و از مسئول آتلیه بخواهید تنها تصاویری را به شما نشان دهد که عکاسشان در دسترس باشد و عکاسی عروسی شما را همان عکاس انجام دهد.

عکاسی عروسی و نکاتی که باید نو عروسان بدانند

عکاسی عروسی و نکاتی که باید نو عروسان بدانند

در عکاسی عروسی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

از آنجایی که تا روز عروسی عکاس خود را نمیبینید باید ویژگی های عکاس انتخابیتان را برای مسئول آتلیه بازگو کنید، تا عکاس عروسیتان دارای یک سری ویژگی های اخلاقی و فنی باشد و عکس های عروسیتان به بهترین حد ممکن باشد.

۱-عکاس ریز بین، خلاق و هنرمند باشد

اولین نکته از عکاسی عروسی و نکاتی که باید نو عروسان بدانند دید عکاس به مراسم است که باید دید خوبی داشته باشد، به این معنی که تنها نقطه تمرکز خود را روی عروس و داماد قرار ندهد و تمامی کلیات و جزئیات مراسم را در نظر بگیرد. از پدر و مادر عروس و داماد گرفته تا سایر اقوام، باید به جزئیات صحنه نیز توجه داشته باشد. این کار جذابیت فیلم عروسی شما را بالا می برد و فیلم طبیعی جلوه می کند.

در نتیجه ذکاوت و دید خلاقانه ی عکاس می تواند تاثیر زیادی در کیفیت عکس عروسی داشته باشد.

۲-نورپردازی درعروسی به صورت حرفه ای انجام شود

نورپردازی مسئله بسیار مهمی است که گاهی اوقات نادیده گرفته می شود. برای این کار باید تجهیزات فیلمبرداری کامل باشد. بعضی از عکاسان به این موضوع بی تفاوت هستند و از اهمیت آن آگاهی کامل ندارند و حتی ممکن است در زمان ورود تجهیزات نورپردازی را باخود به همراه نیاورند. رفلکتور، فلش پرتال، انواع نور و … از تجهیزات نورپردازی می باشند که در عکاسی مورد استفاده قرار میگیرند.

عکاسی عروسی و نکاتی که باید نو عروسان بدانند

عکاسی عروسی و نکاتی که باید نو عروسان بدانند

۳-عکاس در کارش حرفه ای باشد

پوزیشن که یک عکاس به عروس و داماد می دهد، بایدبه صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد و عکاس توانایی به تمامی سبک های مد نظر عروس و داماد داشته باشد. در حال حاضر عکاسی عروس به سبک رئال بیشترین طرفدار را دارد و بیش از همه موارد، مورد استفاده قرار میگیرد و به بیان دیگر مد می باشد. ولی باید گفت که ممکن است بسیاری از عروس وداماد ها سبک دیگری مد نظر داشته باشند و این موضوع کاملا سلیقه ای است. عکاس باید به عنوان مشاور بهتربن پوزیشن ها را ارائه دهد.

عکاسی رئال چیست؟

عکاسی رئال به این معناست که پوزیشنی که به عروس و داماد داده می شود مصنوعی نباشد و به واقعی نزدیکتر باشد ولی گاهی عکاسان مبتدی این سبک را با سبک اسنپ شات (تصاویری از قدم زدن عروس و داماد) اشتباه می گیرند و تفاوت آن را متوجه نمی شوند. به بیان دیگر در سبک رئال عروس و داماد نباید در حالت پوزیشن غیر طبیعی قرار بگیرند.

البته می توانید با دیدن آلبومهای آتلیه با سبک های بیشتری آشنا شوید و از میان آنها سبک عکاسیتان را انتخاب کنید.

عکاسی عروسی و نکاتی که باید نو عروسان بدانند

عکاسی عروسی و نکاتی که باید نو عروسان بدانند

۴-عکاس باید اخلاق حرفه ای را رعایت نماید

از ویژگی های مهمی که یک عکاس باید داشته باشد، خوی مناست و اخلاق حرفه ای می باشد. عروس و داماد ممکن است روز مراسم دچار استرس و فشار روحی شوند که امری ست طبیعی، اما یک عکاس حرفه ای با رعایت اصول اخلاقی می تواند استرس را تا حد قابل توجهی بکاهد.

نکات دیگر که در عکاسی عروسی باید به آن توجه داشته باشید

۱) جزئیات را به لیست تصاویر اضافه کنید

از عکاس خود بخواهید تا عکاسی جزئیات را نیز داشته باشد. این دسته از عکس ها شامل تصاویری از دسته گل، سرویس عروس، حلقه ی عروس  و داماد و… میباشد. این دسته از تصاویر می تواند آلبوم شما را بسیار زیباتر نماید. پس به آن اهمیت بدهید.

۲)کیفیت آلبوم را موردبرسی قرار دهید

نکته دیگری که بسیار حائز اهمیت است کیفیت آلبوم تصاویر می باشد. علاوه بر تجهیزات مناسب در عکاسی، تجهیزات نیز بسیار مهم است. از خوب بودن لابراتور آتلیه انتخابیتان مطمئن شوید.

۳)روتوش غلیظ و زننده

یک آتلیه حرفه ای به هیچ وجه;از روتوش نامعقول استفاده نمی کند. روتوش بیش از حد تصاویر را از;حالت طبیعی خارج می کند. این مساله از کیفیت مطلوب کم می کند. به بیان دیگر روتوش همانند آرایش می ماند که حد نامعقول آن اثر منفی دارد.

۴)عکاس را بامسئول تشریفات آشنا کنید

نکته دیگری که باید توجه داشته باشید، معرفی عکاس با مسئول;تشریفات است. عکاس بایستی;با مسئول تشریفات آشنا باشد تا از لحظه ورود;کیک و … با اطلاع باشد.

۵)شرایط جوی را از دست ندهید

عکاسی در فضای باز به ویژه در هوای برفی و بارانی ممکن است کمی دشوار باشد. اما با قرار گرفتن;در یک جای مناسب می توانید عکس های بسیار زیبایی را برای مراسم خود داشته باشید.

کلام آخر

در انتها باید در موردعکاسی;عروسی و نکاتی که باید نو عروسان بدانند;این نکته را بیان کرد که پس از بستن قرارداد با آتلیه بایستی نهایت همکاری را با آن مجموعه داشته باشید تا عکاسی مراسم شما به بهترین نحو انجام شود .